Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním. Více informací

IR senzor vzdálenosti 1-25mm

Výprodej

Infračervený senzor pro vyhýbání se překážkám

Vaše cena (s DPH):
16 Kč
Kód:
DDE1090Infračervený optický senzor pro vzdálenost 1 - 25 mm, fungující na bázi vysílání a odrazu Infračerveného světla. Tento senzor je osazen vysílací a přijímací diodou. Porovnávací okruh zpracovává signál, po vyhodnocení se rozsvítí zelená dioda. Velice snadné zapojení a používání, hodí se především pro vyhýbání se překážkám u robotických zařízení, autíček schopných sledovat čáru a podobných zařízení a DIY projektů.

Fungování:
- Když senzor zaznamená překážku, rozsvítí se zelený indikátor a OUT port obdrží nízkonapěťový signál.

- Senzor vysílá infračervené světlo a pomocí měření odrazu detekuje překážky. Tvar, povrch a barva překážky je důležitá pro správné fungování. Úhel detekce je 35°, detekční vzdálenost je možno upravit pomocí potenciometru.

- Výstup senzoru OUT může být zapojen přímo do IO portu mikrokontroleru, nebo pohánět 5V relé. Možnosti zapojení: VCC - VCC; GND - GND; OUT - IO

- K napájení může být použito 3-5V DC. Když je senzor napájen, rozsvítí se červený indikátor.

 


 

VCC napětí - 3.3V-5V
externí GND
OUT výstup (0 nebo 1)Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.

Chcete, abychom vám zasílali aktuality?